Ptáte se

Proč to děláme?

Chtěli jsme navázat na loňskou ročníkovou akci, která se velmi povedla. Ihned po úspěšném zakončení šití a uznání rekordu Největší piknikové deky ČR se na nás lidé obraceli, co bude dál. Sedli jsme si a začali vymýšlet. Nápad PUZZLE se zrodil poměrně rychle, jelikož jsme chtěli dále spojovat dobré lidi, tak jako u deky. Jen nás tentokráte napadlo spojení s charitativní činností. Jedná se tak o ročníkovou akci 2020.

Kolik projekt stál?

Celkové náklady nejsou zrovna malé. Když započítáme všechny položky (tvorba webu, licence mapy ČR, finální grafická podoba, samotná výroba tisku s ořezem a poštovné) dostaneme číslo okolo 200 tisíc Kč.

Kdo projekt financoval?

90% projektu financovala fyzická osoba, která se v projektu shlédla, zbylých 10% pak přátelé DBM.

Proč je nejdříve platba a proč se dílky posílají sem tam?

Tak jako se lidé obávají z různých podvodů, tak se i my bojíme o návratnost všech dílků. Jak hovoří číslo výše, projekt nebyl zrovna zadarmo a již není kapacita vyrábět duplicitní dílky.

Jednotlivé dílky se posílají proto, aby na každém z nich majitel zanechal kus svého já. Vždy je velmi emotivní sledovat vzkazy (třeba do nebe), nebo jen napsané monogramy. Už na obří dece byly tyto písmenka, která projektu dodala kouzlo. Tímto se z kusu plastu stane kousek srdce národa.

Proč jsme nepřispěli přímo?

Dům pro Julii má vlastní transparentní účet, který delší dobu sledujeme. Řada lidí přispívá, což je super, nicméně částka i tak narůstá pomalu. Chtěli jsme touto akcí stavbu více zviditelnit  a dostat myšlenku dobrého činu napříč republikou.

Co z této akce má nezisková organizace DBM?

Finanční odměna není pro DBM žádná. O to nám nikdy nešlo. Toto dokazuje i výše podílu (100%) ve prospěch stavby. Viz. osvědčení vydané Středočeským krajem. Dostatečnou odměnou nám bude rozšíření jména neziskové organizace Děti bez mobilu a také reprezentace města Dobříše, odkud pocházíme.

Proč BRNO?

Je to prosté. Vidíme-li dobrou věc, neměli bychom se ohlížet na místo. Chápeme rivalitu mezi Prahou a Brnem a do jisté míry ji i fandíme, ale rovněž je důležité se umět v daný moment semknout a ukázat jednotu národa. Tak jako ji ukazujeme v dnešní nelehké době.

                                         Bc. Jakub Jánský

 

Napsali o nás

Můžete si přečíst, co o nás, naší činnosti i naší první velké akci - rekordní piknikové dece - psala média.

Spojili jsme se a jdeme spojovat dál :-)

© SpojmeCesko.cz 2019 - 2020 | Grafika: Otakar Korolus | Webdesign: Webmasterova.cz